A szerzőről
Babusáné Gazdik Ágnes
Főszerkesztő, tulajdonos, oktató
Mottó: „Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan!”
2009-ben indítottam el a blogot azzal a céllal, hogy másokat is inspiráljak a szépségre és a környezet megóvására. Szeretem a megoldásra helyezni a hangsúlyt, lehetőleg helyben, a saját életemben megvalósítani azt, amiről írok, illetve arról írni, amit megvalósítok.
A blog indulása óta olyan témákat válogatok, ami a saját életemnek is szerves része: háztartás, stílus, újrahasznosító kreatív hobbi megoldások.
A téma belülről fakad
A blog, oldal témái személyes életemből szakmai pályafutásomból adódnak. A kreatív megoldások, a térrendezési módszere, stílus és háztartási praktikák a hétköznapjaim részei.
Mindig is szerettem kreatívkodni, barkácsolni, rajzolni, már gyerekként is. Aztán később jött konkrétan a varrás és a papírokkal textilekkel való munka és minden egyéb. Már a 90-es évektől újrahasznosítottam ruhákat. Eleinte azért, mert inkább szétszedet holmikon gyakoroltam a varrási technikákat, így olcsóbb volt és jól lehetett kísérletezni. Aztán idővel tudatosan a régit választottam, mert tudom, hogy ez fenntarthatóbb. Sok érdekes régi anyag van.
Ezen kívül divatstiliszta (stylist) tanfolyamot végeztem (Budapesti Divatiskola 1994-96), közben a Postás Művelődési Házban (Benczúr utca) kézi rajzot tanultam munka mellett érettségi után. Mivel nem túl nagy költségvetésből dolgoztam, az újrahasznosítás már akkor is jól jött. A varrószobám berendezését is így oldottam meg. Éjszakákon át dolgoztam innen-onnan összeszedett karton dobozok és nagymamám régi kredenc szekrényének dekorálásával, hogy egységes arculatot teremtsek. Jó móka volt és meg kellett oldani kis pénzből.
A rendezkedés, selejtezés is régóta téma nálam. Nagyjából a divatiskola után, a varrószoba berendezése hozta magával. Sokkal régebben, mint ahogyan valóban nagy divattá vált. (1996-98). Ezután nyelvtanulás és főiskola mellett tanultam a saját témáimat.
Később berendeztem a saját otthonomat (2003-2005) és nagyjából ezzel párhuzamosan elvégeztem egy kiadványszerkesztő iskolát, amivel régi vágyam vált valóra. Már a tanfolyam közben (OKTÁV 2003-2004) igen gyorsan elhelyezkedtem a szakmában (Mandala-Veda Kiadó) és utána 2009-ig szinte folyamatosan kiadóknál dolgoztam, elsősorban papír alapú, nyomtatott termékeken.
Az éles váltás 2009-ben, nagyjából a blog indulása környékén történt. Akkor váltottam az online kiadás felé és azóta is a webes megoldást tartom a legjobbnak. A kiadványszerkesztési tanulmányaim és gyakorlatom jó alapot adtak a webszerkesztéshez, designhoz. ezen kívül sokkal fenntarthatóbb is. Nincs szállítás, nyomda, nem kell fákat kivágni, hogy legyen papír, amire kinyomják a könyvet, magazint. És persze lényegesen költséghatékonyabb. Nem kell külön iroda sem. 2010 óta tanítom is a szakmát (web, multimédia).
2013 óta egyre több feladatot intézek mobil eszközökről, a közösségi média részt leginkább onnan. 2013-ban a fiam születése után már mindenképpen fontos volt a mobilitás. Nem ülhettem naponta sok-sok órát a z asztali számítógépemnél. Azóta pedig szinte követelménnyé vált a szakmában is. (Reszponzív design).
Less waste, zero waste mozgalom és civil évek
2009-től, a blog indulása óta több civil szervezettel dolgoztam együtt. Többek között nekik is köszönhettem a blog témájának gazdagodását. A Zöld Fiatalok Egyesület, Messzelátó egyesület, és a Fauna Egyesület önkéntese voltam nagyjából 2012-ig aktívabban, de más szervezetekkel is együttműködtem és együttműködök azóta is, bár kicsit kevésbé testközelből, mint korábban. 2012 őszéig számos projektben részt vettem személyesen is. A kevesebb hulladék és a nulla hulladék fogalmával 2010-ben találkoztam a szó szoros értelemben először a Humusz szervezésében, majd egyre inkább az életem részévé vált.
Bár a Zero waste (nulla hulladék) megvalósítása a saját otthonomban még kicsit döcög, de idén tavasz óta egyre komolyabban veszem ezt a küldetést a személyes életemben, otthonomban is. Nagyjából 2011-12 óta itthon tisztítjuk a csapvizet és idén az eldobható palackokat is tartósra cseréltük. Ezen felül egyre jobban törekszem arra, hogy kevesebb felesleget hozzak haza.
2017 tavasz óta a Tudatos Magazin (tumag.hu) oldalon is elindult a saját öko rovatom. Most nagyjából 2 hetente van új cikk. Egyébelfoglaltságaim mellett ennyire van most kapacitás.
Ezen kívül szintén 2017-ben indult el a Fenntartható Rend blog az oldalon és a Fenntartható Stílus cikksorozat (Divat, szépség cikkek címen korábban is voltak cikkek a témában, 2009-től). 2016-ban indult a Kreatív Műhely Így készül rovata. Ezek mind a kevesebb hulladék keletkezését, megtartását célozzák meg tudatosan.
Rólam röviden
1974-ben születtem Budapesten. Férjemmel és kisfiammal (2013) élek jelenleg is Budapesten, kertes házas övezetben a 16. kerületben. 1 kutyánk van, egyéb háziállatunk jelenleg nincs, de szeretjük őket.
2010 óta oktatóként dolgozom (webfejlesztés, multimédia tárgyak). Korábban évekig kiadványszerkesztőként, szerkesztőként, fordítóként kiadóknak dolgoztam, néha szabadúszóként. Jelenleg óraadó tanárként dolgozom a Petrik Lajos Szakgimnáziumban, illetve mellette jelenleg szabadúszó grafikus, szerkesztő vagyok.
Végzettségem:
- kiadványszerkesztő szaktanfolyam (DTP operator, 2003-2004)
- olasz nyelvtanár (Berzsenyi D. Főiskola, 1998-2001)
- Budapesti Divatiskola (stylist, 1994-96)
Egyéb tanfolyamok
2013 online feng shui tanácsadás tanfolyam
1993- személyiség fejlesztő tanfolyamok